• Jasełka bożonarodzeniowe

• "Cicha noc, święta noc...."

Uczniowie klas 2 pod opieką p.Grażyny Migas i p.Barbary Gierat w piękny sposób przybliżyli nam niezwykłą historię Bożego Narodzenia. Piękne stroje, dekoracja i występy sprawiły, że na sali zagościła cudowna atmosfera

Dziękujemy p.M.Kijance i p.A.Stopiakowi za pomoc w organizacji Jasełek. Dziękujemy również cudownym Rodzicom klas 2, którzy pomogli w tworzeniu tej pięknej dekoracji

Wkrótce cała lokalna społeczność będzie mogła podziwiać występ. Szczegóły wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz fragmentów nagrań:

• Montaż poetycki

• W dniu 21 grudnia klasa 7a, pod opieką p.Urszuli Stopiak, zaprosiła nas na montaż poetycki poświęcony Wisławie Szymborskiej z okazji Roku Szymborskiej.

• Świetlica środowiskowa

• Świetlica Środowiskowa:

22.12.2023r. - nieczynna

Przerwa świąteczna: 27-29.12.2023r. czynna w godz. 10:00-14:00

2.01.2024r. - nieczynna

• Sukces naszej uczennicy!

• Z wielką radością i dumą pragniemy przekazać, że praca plastyczna uczennicy klasy 1b, Marceliny Palarczyk, została doceniona i wyróżniona przez Jury konkursu "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" organizowanego przez "Jedynkę", Program Pierwszy Polskiego Radia. Dzisiaj dotarły nagrody dla naszej Uczennicy. Gratulujemy Marcysi i dziękujemy wszystkim Uczniom biorącym udział w tym konkursie! Kolejna szansa za rok.

Wszystkim dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy! FROHE WEIHNACHTEN!

• Pokaz iluzjonisty

• W dniu 1.12.2023r. naszą szkołę odwiedził iluzjonista. W widowisku wzięli udział uczniowie wszystkich klas. W godzinnym programie mistrz iluzji zaprezentował wiele magicznych sztuczek – karcianych, z piłeczkami, naczyniami z wodą, kolorowymi chusteczkami, latającymi kulami, metalowymi kółkami i sznureczkami. Do swoich występów zapraszał uczniów, więc każdy ochotnik mógł poznać tajemnicę magii z bliska, a nawet spróbować swoich sił w niezwykłych sztuczkach.

Uczniowie byli zdumieni i zachwyceni niezwykłymi umiejętnościami iluzjonisty. Podpatrując zmagania mistrza mogli wziąć do rąk niektóre rekwizyty. Nie zabrakło także radości, śmiechu, zdziwienia, zachwytu i wielkiego zaskoczenia. To niesamowite przedstawienie zostało zwieńczone wielkimi brawami.

• Konkurs "W cieniu jodeł i świerków"

• 29 listopada w Suskiej Bibliotece odbył się konkurs recytatorski

,,W cieniu jodeł i świerków”. Miło nam poinformować, że uczennica- Wiktoria Frydel z klasy VII zajęła w nim II miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorii. Warto również pogratulować autorom tekstów, które zaprezentowała nasza uczennica, a byli nimi nasi lokalni twórcy - p. Jadwiga Czarny i p. Tadeusz Uczniak 👏👏👏

• Dyskoteka Andrzejkowa

• Fotorelacja ze szkolnej dyskoteki andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy Radzie Rodziców (Rada Rodziców SP Bystra Podhalańska )za ufundowanie nagród za najciekawszy kostium dla Króla i Królowej balu ♥️

• Kiermasz charytatywny

• Wdniu 29.11.2023r. klasa 7b wraz  z panią Kingą Załazińska zorganizowała kiermasz charytatywny, w czasie którego  zebrano kwotę 1214 zł 🥰 Cały dochód zostanie przekazany na zakup przyborów szkolnych, książek i pluszaków dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu i w Suchej Beskidzkiej. Dziękujemy wszystkim za wsparcie ❤️

• I miejsce w konkursie matematyczno-fizycznym

• W dniu 29.11.2023r. drużyna w składzie: Emilia Ciocchetti, Mateusz Łabuz, Filip Kołacz reprezentowała naszą szkołę w II edycji Konkursu Matematyczno-Fizycznego dla szkół podstawowych,

który odbył się w ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie każda z drużyn rozwiązywała test składający się z 30 pytań z matematyki i fizyki. Następnie do drugiego etapu przeszły 3 drużyny. W tym etapie rywalizujące drużyny miały do rozwiązania 6 zadań otwartych. Drużyna z naszej szkoły uzyskała najwyższą liczbę punktów i zdobyła tym samym I miejsce w konkursie! Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

• Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2023

• Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Polska jest krajem, w którym palenie tytoniu od lat stanowi jedną z największych przyczyn utraty zdrowia.

Każdego roku nasza szkoła podejmuje działania edukacyjne, chcąc dążyć do zmiany zachowań społeczeństwa poprzez promowanie zdrowego stylu życia bez używek, zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego- bez narażania na tzw. „bierne” palenie.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą tego problemu.

• Wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau

• W dniu 13 listopada uczniowie klas ósmych zwiedzili Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – muzeum utworzone w 1947r. staraniem byłych więźniów KL Auschwitz, w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady.