• Światowy Dzień Bez Tytoniu

• 31maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Został on ustanowiony
              przez WHO w 1987 r. Nasza szkoła od wielu lat włącza się w obchody tego
              dnia, których głównym celem jest zapobieganie paleniu wśród młodzieży,
              zwiększanie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego oraz
              kształtowanie postaw związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia
              papierosów. Uczniowie klas 4-8 pogłębią swoją wiedzę na ten temat oglądając
              prezentację „Co warto wiedzieć o paleniu papierosów”. Wśród najmłodszych
              uczniów naszej szkoły został zorganizowany konkurs plastyczny na plakat
              dotyczący w/w działań. Najciekawsze plakaty zostaną nagrodzone . Mamy
              nadzieję, że akcje te przyczynią się do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od
              dymu tytoniowego. Prezentacja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

• Egzaminy Ósmoklasisty

• Przypominamy, że w związku z Egzaminami Ósmoklasisty, dni 25-27.05.2021r. (wtorek-czwartek) są, dla uczniów klas 4-8, dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

• Powrót do szkoły - nauczanie hybrydowe

• Od najbliższego poniedziałku (17 maja 2021r.) rozpoczynamy stopniowy powrót do nauki stacjonarnej. Przez pierwsze dwa tygodnie w klasach 4-8 obowiązywać będzie model hybrydowy – w szkole przebywać będzie 50% uczniów, pozostali będą uczestniczyć w lekcjach zdalnych.

Poniżej harmonogram zajęć:

- klasy 5b, 7a, 7b, 8a, 8b

17/19/21/24 - 05.2021r. – zajęcia w szkole,

18/20/28 - 05.2021r.- zajęcia online

- klasy 4a, 4b, 5a, 6a, 6b

18/20/28 - 05.2021r. - zajęcia w szkole,

17/19/21/24 - 05.2021r.- zajęcia online

Rozkład szatni:

kl. 4ab – korytarz przy bibliotece (dawne wejście gimnazjum )

kl. 5a – wejście główne obok sekretariatu

kl. 5b - szatnia SP obok hali sportowej

kl. 6ab - szatnia SP obok hali sportowej

kl. 7a - szatnia SP obok hali sportowej

kl. 7b – dawne wejście gimnazjum, półpiętro

kl. 8a - szatnia SP obok hali sportowej

kl. 8b – dawne wejście gimnazjum, parter

Maseczki obowiązują na korytarzu oraz wszystkich wspólnych przestrzeniach, ale w klasie nie są obowiązkowe.

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do wychowawców klas lub sekretariatu szkoły.

Do zobaczenia!!!

• Zmiana czasu trwania lekcji

• UWAGA!

W związku z powrotem uczniów klas 1-3 do nauczania stacjonarnego, od wtorku (4 maja) wszystkie klasy, również 4-8, wracają do planu lekcji, w którym lekcja trwa 45 minut.

Nauczyciel prowadzi lekcję zdalną co najmniej 30 minut (maksymalnie 45 minut), jednak kolejna lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem lekcji znajdującym się w dzienniku elektronicznym (wówczas przerwa jest dłuższa):

Lekcja 1 8:00-8:45

Lekcja 2 8:55-9:40

Lekcja 3 9:50-10:35

Lekcja 4 10:45-11:30

Lekcja 5 11:45-12.30

Lekcja 6 12:45-13:30

Lekcja 7 13:45-14:30

Lekcja 8 14:40-15:25

Lekcja 9 15:35-16:20

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji.

Z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką p. Izabelli Targosz, p. Urszuli Stopiak, p. Marka Kijanki oraz p. Moniki Smętek, przygotowali krótką akademię. Zapraszamy do obejrzenia. Montaż filmu: p. Monika Smętek

• Dzień Flagi 2021

• W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Flagi. Został on ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką pana Marka Kijanki, nagrali piosenkę: