• Zbiórka zabawek dla Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocim

• Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez grupę Małopolska Alarmowo, portal Sucha24.pl oraz OSP Bystra Podhalańska, której celem była zbiórka zabawek dla dzieci przebywających w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim Kraków-Prokocim. Akcja została zakończona, a nasi uczniowie wykazali się niezwykłą ofiarnością i dostarczyli do miejsca zbiórki wiele zabawek, przyborów szkolnych, puzzli i innych rzeczy, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach małych pacjentów . W ich imieniu bardzo dziękujemy . Do akcji dołączyły również sąsiednie szkoły . W dniu dzisiejszym strażacy z OSP Bystra Podhalańska dostarczyli zebrane rzeczy do szpitala.

• Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

• Informujemy, że w dniu jutrzejszym policja przeprowadzi akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Ma ona na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowo– wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

• Akcja „Odblaskowa szkoła ”

• W dzisiejszym dniu naszą szkołę odwiedzili bardzo ważni goście - panowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej. Dzieci chętnie wysłuchały strażaków, którzy przekazali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze o zmierzchu. Strażacy chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz szczegółowo pokazali mundury, w których pracują na co dzień. Największą atrakcją dla dzieci okazało się przymierzanie hełmu strażackiego.

Pamietajmy o zachowaniu wszelkiej ostrożności podczas korzystania z jezdni oraz o noszeniu elementów odblaskowych. Bądźcie bezpieczni!

• Europejski Dzień Sportu (ESSD) 2023

• 29 września klasy I-III świętowały w naszej szkole, Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). Wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata uczestniczyliśmy w tej akcji. To wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności fizycznej na co dzień.Uczniowie w tym dniu wykorzystali do ćwiczeń materiały w języku angielskim: filmy z Ruchowego Planu Lekcji (Active Lessons Plan) przygotowane przy współpracy z Akademią Krokieta i Lamy. Na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla wszystkich klas połączone ze świetną zabawą. Emocji było wiele, uczniowie pokazali, że aktywność fizyczna jest fajna! Wspólnie promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki!