• LAUREATKA III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego

• Uczennica kl. VIII b Milena Zaremba jest LAUREATKĄ III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Konkurs ten został przygotowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni i składał się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego.

Milena przeszła wszystkie etapy konkursu, łącznie czytając i zapamiętując bardzo szczegółowe informacje z 6 książek w języku angielskim. W ostatnim etapie uzyskała 106 na 120 punktów, co było NAJLEPSZYM WYNIKIEM w całym kraju!!!

Serdecznie gratulujemy Milence, życząc jej dalszych sukcesów w szkole średniej.

• Dzień dziecka

• 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka

Po godzinnym spotkaniu z wychowawcami uczniowie udali się na grę terenową pt. "Zabawy jak za dawnych lat". Realizując trzynaście punktów gry, mieli okazję potańczyć (belgijka), poćwiczyć celność (strzał z łuku, rzut woreczkiem, rzut do kosza), przypomnieć sobie prawa i obowiązki dziecka (film i quiz) i oczywiście pobawić się (gra w kolory, dmuchańce, trampoliny, gra w siatkówkę). W grze pomogli nam także strażacy z OSP Bystra Podhalańska , którzy przygotowali różne zadania związane z ich pracą .

Po zakończeniu gry odbyły się dwa turnieje: w piłkę nożną i siatkówkę, a następnie uczniowie przystąpili do bicia rekordów w różnych dyscyplinach. W międzyczasie pracownicy kuchni przygotowali przepyszną pizzę, a Rada Rodziców SP Bystra Podhalańska różne przekąski i darmową watę cukrową lub popcorn. Rada Rodziców była również sponsorem fotobudki 360, dzięki której dzieci mogły cieszyć się wspaniałą zabawą

Na zakończenie świętowania odbył się festiwal kolorów, co stanowiło idealnie podsumowanie dzisiejszego wesołego i pełnego zabawy dnia

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Samorządowi Uczniowskiemu, licznym Sponsorom, a przede wszystkim Radzie Rodziców za zorganizowanie tego niezwykłego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:

• Dyskoteka

• 22 maja odbyła się w naszej szkoła dyskoteka. Oprócz tańca i wspólnych zabaw odbył się teleturniej "Jeden z dziesięciu", sprawdzający wiedzę na temat zdrowego trybu życia. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zakupu zdrowych pyszności: świeżo przygotowanych koktajli, kubeczków z owocami, ciasteczek owsianych oraz chlebka bananowego. Jak się okazuje, zdrowe jedzenie też może smakować

Na zakończenie dyskoteki odbyło się losowanie nagród - troje uczniów wygrało blendery ręczne, aby móc samodzielnie przygotowywać zdrowe koktajle w domu. Nie zabrakło również innych nagród. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji dyskoteki

• 3 miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej chłopców w Igrzyskach Dzieci

Turniej rozegrany został na orliku w Lachowcach.

Tytuł MVP drużyny powędrował do Bartosza Lipy - bezbłędnego obrońcy.

Autorem 4 bramek w meczu z Makowem Podhalańskim był Kacper Peliwo z pomocą pozostałych chłopców z drużyny: Dawid Błachut, Bartłomiej Blacha, Karol Gałka, Patryk Błachut, Igor Jaromin, Szymon Wirtel, Szczepan Pyrtek (na bramce)

Pozostałe drużyny zajęły miejsca:

1. SP Budzów, 2. SP Sucha B., 4.

SP Maków Podh.

Szczegóły i na sport.powiatsuski.pl