DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ŚW. JANA KANTEGO
W BYSTREJ PODHALAŃSKIEJ INFORMUJE,
ŻE ZAPISY DZIECI DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W DNIACH
OD 20.03.2017 r. DO 31.03.2017 r.
W SEKRETARIACIE SZKOŁY
W GODZINACH OD 7:30 DO 14:30
Aktualności/archiwum
ZAPISY DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Jasełka w szpitalu 2017
Dnia 22 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas trzecich SP przygotowali Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Zgodnie z tradycją wystąpili: Maria i Józef, trzej królowie i piękne anioły, diabły, zabiegani ludzie, reporter. W spektaklu widzowie mogli usłyszeć znane kolędy i pastorałki. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za wspaniałe przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem dla aktorów. Część artystyczną i przygotowały p. Jolanta Kwaśniewska i p. Józefa Starzak. Szczególne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie swoich pociech do występu oraz za przygotowanie oryginalnych strojów. Ze swoim spektaklem uczniowie wystąpili w Szpitalu Specjalistycznym w Makowie Podhalańskim dla starszych i schorowanych ludzi oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich z Bystrej Podhalańskiej.
Dzień Babci i Dziadka 2017
W dniu 27 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami. Dzieci recytowały wiersze , śpiewały piosenki, kolędowały i odegrały na instrumentach utwór " Sto lat". Babcie i dziadkowie nie ukrywali swoich wzruszeń widząc i słysząc jak ich wnukowie się prezentują. W organizacji tej uroczystości pomagali również rodzice, przygotowując mały poczęstunek dla seniorów i ich pociech. Wszystkim babciom i dziadkom, którzy uczestniczyli w uroczystości i tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli w niej uczestniczyć, jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, DUŻO ZDROWIA I POCIECHY Z WNUKÓW.
ZAJĘCIA W FERIE NA TERENIE GMINY BYSTRA-SIDZINA
Ferie zimowe 2017r. w Świetlicy w GOKPTiS Sidzina, oraz Bibliotece Publicznej w godz 11.00-15.00
30.01.2017r.- Poniedziałek- ,,Zimowe pejzaże’’- zajęcia plastyczne – zabawa różnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem rzeczy, które nie nadają się do użytku m.in. woreczki foliowe, zakrętki, różnego rodzaju materiały odpadowe,itd. Biblioteka.
31.01.2017r.-Wtorek- ,, Chatka artystycznych przygód ’’- warsztaty plastyczne, de coupage- zajęcia techniką zdobniczą (na butelce, słoiku, drewnie) , malowanie na sztalugach -zimowego pejzażu węglem rysunkowym, oraz temperami. Duża sala OSP Sidzina.
01.02.2017r.-Środa-,, Maski i dekoracje karnawałowe’’- zajęcia plastyczne- konkurs z nagrodami na najpiękniejszą maskę.- Biblioteka
02.02.2017r.- Czwartek- -,, Zwariowane kroczki”: nauka ruchów tanecznych, wspólne pląsy, zabawy muzyczne.
Mini ZUMBAAA. Gry i zabawy ruchowe z chustą klanzy i balonami modelinkami.- sala GOKPTiS03.02.2017r.- Piątek-,, Maraton gier zapomnianych’’- państwa miasta, kółko i krzyżyk, kalambury , gry karciane i planszowe, turniej tenisa stołowego. „Cudaki filcowaki" – zabawa z igłą ( bałwanki i walentynkowe serduszka).
Turniej gry w szachy. –sala GOKPTiS06.02.2017r.- Poniedziałek- ,, Malowanie na szkle, oraz na folii’’- wykorzystywanie technik zapomnianych, oraz zabawy na śniegu.- Biblioteka
07.02.2017r.- Wtorek-,, WYCIECZKA DO KRAKOWA’’- dla osób uczęszczających na zajęcia w okresie ferii ( Manufaktura czekolady- 39 zł- warsztaty kulinarne 1 godz,kino- 15 zł, )- opłata za wycieczkę we własnym zakresie
08.02.2017r.- Środa- ,, Zimowe podchody w skansenie’, wraz z ogniskiem’- dojazd własny – w zależności od pogody- godz od 11.00-14.00
09.02.2017r. – Czwartek- ,,Spotkanie z babcią mieszkanką Sidziny- słuchanie opowiadań o dawnych czasach, (karnawale, niesopustach, zabawach, oraz dawnej kuchni. Wspólne warsztaty kulinarne , przygotowanie -,,Pysznych mało kalorycznych róż karnawałowych i faworków’’. - sala GOKPTiS
10.02.2017r.- Piątek- ,,Królewski bal karnawałowy’’ z wyborem najciekawszego stroju, pokaz talentów- konkursy, gry i zabawy przy muzyce.- sala GOKPTiS
Zapisy dzieci na zajęcia w okresie ferii do 27.01.2017r. ( piątek) pod numerem telefonu 18 26 99 001.
Będzie sportowo, tanecznie, plastycznie i sympatycznie. Na dzieci i młodzież czeka wiele niespodzianek.
Zapraszamy.
W okresie ferii zimowych Świetlica będzie działać od godz. 11:00 -17:00
PONIEDZIAŁEK 30.01 – Rozpoczęcie ferii zimowych – „Zajęcia Małego Majsterkowicza”, gry, zabawy, mini konkursy, kalambury, poznanie nowych technik malarskich.
WTOREK 31.01 – Warsztaty plastyczne w Bibliotece pt. „Szklane dekoracje” zdobienie szkła różnorodnymi technikami. Konkurs recytatorski „Najpiękniej wyrecytowany wiersz z mojego dzieciństwa” z nagrodami.
ŚRODA 01.02 – Wycieczka do Parku Wodnego w Krakowie (bilet wstępu do parku we własnym zakresie koszt 28 zł/3 godz.)
CZWARTEK 02.02 – Zajęcia kulinarne „Pizza wg mojego przepisu”, mini turniej tenisa stołowego, gry i zabawy świetlicowe.
16:15 ZUMBA !!!! (zapraszamy wszystkich chętnych w przedziale wiekowym 1-100 lat)
PIĄTEK 03.02 – „Z górki na pazurki …” dzieci prosimy o przybycie z sankami (zależnie od warunków pogodowych.)
15:00 Wizyta Gościa Specjalnego P. Tadeusza Uczniaka – wykład pt. „Historia Bystrej w nowej odsłonie” (nie tylko dla najmłodszych) przy gorącej herbatce, konkurs nt. nowo poznanych faktów historycznych z nagrodami.
PONIEDZIAŁEK 06.02 – „Warsztaty robienia na drutach oraz na maszynie dziewiarskiej jednopłytowej”- w miarę możliwości dzieci przynoszą kłębek włóczki, gry planszowe i karciane.
WTOREK 07.02 – „Pierwsza pomoc” kurs udzielania pierwszej pomocy, zwiedzanie strażnicy, poznanie zasad i kryteriów związanych z zapisaniem się do Ochotniczej Straży Pożarnej, zajęcia plastyczne pt. „Zimowy pejzaż”.
16:15 ZUMBA!!!! (zapraszamy wszystkich chętnych w przedziale wiekowym 1-100 lat).
ŚRODA 08.02 – „Zimowe podchody w Skansenie” – wyjazd do Skansenu w Sidzinie zabawy połączone z ogniskiem.
15:00 Warsztaty plastyczne w Bibliotece pt. „Coś z niczego” z wykorzystaniem nietypowych materiałów łatwo dostępnych w każdy domu.
CZWARTEK 09.02 – Warsztaty plastyczne pt. „Nie do pary” z wykorzystaniem skarpetek, zajęcia kulinarne przekąski na słodko i słono min. fondue owocowe i serowe.
15:00 Dyskoteka na zakończenie ferii , gry i zabawy.
PIĄTEK 10.02 – Wyjazd pociągiem do Rabki i seans filmowy w Kinie Śnieżka (komedia animowana) koszt wyjazdu we własnym zakresie – ok. 23 zł.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczkach, zajęciach zumby oraz wykładzie prosimy o zapisywanie się telefoniczne pod nr tel. 668085112 lub osobiste. Szczegółowe informację dotyczące wyjazdów w godzinach pracy świetlicy.
WYNIKI ZIMOWEJ OLIMPIADY O PUCHAR WÓJTA GMINY BYSTRA-SIDZINA
Klasyfikacja generalna szkół:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Sidzinie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Bystrej Podhalańskiej
I miejsce - Gimnazjum w Bystrej Podhalańskiej
II miejsce - Gimnazjum w Sidzinie
Klasyfikacja indywidualna szkoły podstawowe:
I miejsce - Sandra Trzop (Sidzina)
II miejsce - Liwia Strzelińska (Bystra Podh.)
I miejsce - Konrad Drobny (Sidzina)
II miejsce - Marcin Czarny (Sidzina)
III miejsce - Łukasz Czarny (Sidzina)
Klasyfikacja indywidualna gimnazjum:
I miejsce - Karolina Trzop (Sidzina)
II miejsce - Natalia Chorąży (Bystra Podh.)
III miejsce - Jadwiga Czarna (Sidzina)
I miejsce - Marcin Kulka (Sidzina)
II miejsce - Simone Wójcik (Bystra Podh.)
III miejsce - Bartek Pasternak (Sidzina)
Snowoboard:
I miejsce - Jakub Radoń (Bystra Podh.)
II miejsce - Kamil Pytel (Bystra Podh.)
III miejsce - Sebastian Gałka (Bystra Podh.)
"WSPOMNIENIA NARKOMANKI"
W dniu 17. 01. 2017 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z teatru kieleckiego, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Wspomnienia narkomanki”. Uczniowie klas I-III gimnazjum poznali historię dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową. Spektakl przedstawiany jest według książki Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik narkomanki”. Aktorzy perfekcyjnie zobrazowali problem narkomanii i dopalaczy, co uczniom dało powód do przemyśleń. Spektakl był przeprowadzony w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
WIECZOREK POETYCKI
29 grudnia w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej odbył się niecodzienny, pełen emocji i wzruszeń wieczór poetycki. Uroczystość ta uświetniła zakończenie obchodów jubileuszu 150-lecia szkoły. Przy dźwiękach muzyki, kawiarnianej atmosferze i blasku świec uczniowie naszej szkoły wystąpili w nostalgicznym montażu słowno-muzycznym „Po tej drugiej stronie”. Młodzi, utalentowani wykonawcy oderwali zaproszonych gości od szarej rzeczywistości i przenieśli na tą drugą stronę w zaczarowany świat poezji i piosenki. Pozwolili na chwilę wrócić do pełnych wspomnień lat młodości.
W spektaklu tym wystąpili uczniowie: Kasia Główka, Marcelina Stopiak, Kasia Jaskółka, Anna Zembol, Martyna Szpak, Mateusz Chorąży, Przemysław Suwaj, Natalia Skupień, Wiktoria Gałka, Julia Chorąży, Gabriela Śladewska. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał pan Marek Kijanka i pan Artur Stopiak. Występ i scenografię przygotowały: pani Bogumiła Stokłosa, pani Grażyna Migas, pan Marek Kijanka oraz pani Jolanta Kwaśniewska.
Podczas spotkania zostali nagrodzeni laureaci szkolnego konkursu „Każdy może być poetą”.
Nagrody przyznano w czterech kategoriach :
Dorośli
- Tadeusz Uczniak – „Moja bystrzańska szkoła”
- Syc Aleksandra – „Chcę tylko jedno”
- Anna Wojtkiewicz – „Biała pani”
Gimnazjum
- Marcelina Stopiak – „Gwiezdny pomost”
- Wiktoria Gałka – „150-lat szkoły”
- Zuzanna Ciapała – „Szkoła”
Klasy IV-VI
- Ilona Blaszyńska – „Anioł”
- Anna Malińska – „Moja szkoła”
- Milena Łazarz – „Dziadek, Babcia”
Klasy I-III SP
- Marta Wirtelczyk – „150 lat”
- Beata Ferdynus – „Szkoła”
- Marcin Staszczak – „Moja szkoła”
W uroczystości wzięli też udział mieszkańcy Bystrej, którzy zaprezentowali swoje wiersze. Była to: pani Anida Guzdek, pan Tadeusz Uczniak i pan Andrzej Basiura.
DARMOWE JABŁKA
Dyrekcja Zespołu Szkół informuje, że w dniach 09-16 grudnia 2016 r. w godzinach od 730 do 1400 w naszej szkole będą do odebrania darmowe jabłka. Owoce wydawane będą w bezzwrotnych kartonowych skrzynkach (13 kg).
Prosimy rodziców o odbiór owoców w podanych wyżej terminach.
ROMEO I JULIA
30.11.2016 r. na hali Zespołu Szkól im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej mieszkańcy naszej wsi oraz goście mieli okazję obejrzeć spektakl ,,Romeo i Julia”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów gimnazjum w ramach obchodów jubileuszu 150-lecia istnienia szkoły. Była to również okazja uczczenia 400 rocznicy śmierci wybitnego dramaturga. Rok 2016 został bowiem ogłoszony Światowym Rokiem Williama Szekspira.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przez kilka tygodni, aby wiernie odtworzyć postacie z tej najsłynniejszej tragedii. Ich wysiłek został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. W tytułowe role wcielili się Weronika Mikołajczyk, Dawid Hojdas oraz Mateusz Skupień.
W spektaklu udział wzięli także inni młodzi aktorzy: Mateusz Basiura, Krzysztof Bąk, Julia Chorąży, Mateusz Chorąży, Natalia Chorąży, Wiktoria Gałka, Patrycja Główka, Bartłomiej Harwat, Szymon Kołodziejczyk, Sebastian Kryjak, Igor Kulka, Maksymilian Morawka, Bartłomiej Ptaś, Szymon Smętek, Justyna Staszczak, Marcelina Stopiak, Przemysław Suwaj, Michał Szklany, Amelia Szpak, Simone Wójcik, Piotr Wróbel, Mariola Zembol. Spektakl wyreżyserowały polonistki: p. Barbara Kasza, p. Dorota Kowalik i p. Urszula Stopiak.
Jesienne spotkania z Hałabałą
W dniach 30 listopada i 2 grudnia, klasy drugie SP przedstawiły "Jesienne spotkania z Hałabałą". Na przedstawienie zaproszono kolegów i koleżanki z kl.I i III oraz grupę 6-latków z Publicznego Przedszkola w Bystrej. A oto kilka zdjęć ze spotkania.
Śniadanie daje moc
W dniu 8.11.2016r. w naszej szkole, kolejny raz, 128 uczniów klas 1-3 SP, usiadło do stołu w ramach akcji " Śniadanie daje moc". Przewodnim hasłem spotkania przy stole, było motto "Mija jesień idzie zima, bez śniadania nie przetrzyma". W październiku uczniowie klas 1-3, uczestniczyli w zajęciach i zabawach poznając 12 zasad zdrowego żywienia. Wraz z Tolą i Maksem, realizowali zadania określone w misjach. Następnie przy pomocy wychowawców przygotowali dekoracje i wystroje miejsc, w których odbywały się uroczyste śniadania. W przygotowaniu posiłku pomogli rodzice, którzy chcąc zachęcić dzieci do spożywania różnych przekąsek, użyli mnóstwa fantazji, tworząc wręcz owocowe i warzywne arcydzieła. Uczniowie chętnie sięgali po smakołyki, na zakończenie śniadania pokazali swoją "moc" dziękując oklaskami, rodzicom za pomoc w przygotowaniu "smacznej imprezy".
Wycieczka do piekarni „Precel” w Bystrej Podhalańskiej
Dnia 23 IX 2016 r. uczniowie klas trzecich SP z wychowawczyniami wybrali się do piekarni „Precel” w Bystrej Podhalańskiej. Właścicielka zakładu zapoznała dzieci z pracą piekarza oraz etapami powstawania chleba. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pysznego pączka. W szkole uczniowie oglądnęli film pt. „Jak powstaje chleb”.
NA SUSKIM ZAMKU
24.11.2016 r. był dniem, w którym poznaliśmy historię Zamku Suskiego oraz obyczaje i zwyczaje panujące na dworze szlacheckim w XVI-XVIII w. Pod tym właśnie hasłem przebiegała nasza wizyta w Zamku Suskim połączona ze zwiedzaniem ekspozycji muzealnych. W trakcie spotkania z przewodnikiem uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania: dlaczego nowonarodzone dziecko przenoszono przez okno? Dlaczego nadawano wszystkim braciom takie samo imię? Czym są portrety trumienne? Czy moda XVII wieku miała wpływ na wygląd dzisiejszego zamku w Suchej Beskidzkiej?
Następnie udaliśmy się do sali balowej, gdzie udało nam się przyswoić i opanować podstawowe kroki tańca dworskiego. Mieliśmy z tym trochę problemów ale i dobrej zabawy.
Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie zamku połączone z poznaniem historii rodów Komorowskich i Wielopolskich oraz tajemnicy Białej Damy. Na koniec obejrzeliśmy ekspozycję poświęconą odkryciom archeologicznym w dolinie Skawy.
Wycieczkę zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami, które będą miłym wspomnieniem naszej lekcji historii „na żywo”.
KONKURS RECYTATORSKI ,,Poezja w barwach jesieni”
KONKURS RECYTATORSKI
,,Poezja w barwach jesieni”
Jak co roku uczniowie klas I- III, IV- VI i gimnazjum wzięli udział w konkursie recytatorskim
organizowanym przez biblioteki: szkolną i publiczną w Bystrej Podhalańskiej.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli zaprezentować wiersz o jesieni.
W zmaganiach uczestniczyło 22 uczniów.
Dla najmłodszych występ był dużym przeżyciem.
Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy uczniów do częstszych odwiedzin w bibliotece
i do udziału w konkursach.
Dla każdego uczestnika przewidziana była nagroda książkowa i dyplom.
Gratulujemy,życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody można odbierać od czwartku w bibliotece publicznej.
I miejsce zdobyli:
W.Utrata kl.I a.
M. Sroka kl.I b.
A. Pawlus kl.III b.
E. Skupień kl. VI a.
N. Skupień kl. VI b.
W. Gałka kl. II a gimnazjum
II miejscezdobyli:
A. Polak kl.II b.
A. Mikołajczyk kl.IIIb.
M.Migas kl.IV b
M. Bachul kl.VIa
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie.
Spotkanie autorskie z pisarką panią Renatą Piątkowską
15listopada 2016 r. uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni przez Bibliotekę
Publiczną w Bystrej Podhalańskiej na spotkanie autorskie z pisarką panią Renatą
Piątkowską. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z historią dziewczynki o
imieniu Malala, która otrzymała pokojową nagrodę Nobla w 2015 r. Książka
pani R. Piątkowskiej pt. „Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która
chciała chodzić do szkoły” to wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w
każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala
udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe
rzesze. Spotkanie z pisarką było okazją do przypomnienia praw, jakie mają
wszystkie dzieci bez względu na wyznawaną religię czy kolor skóry.
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
Pasowanie na czytelnika
uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
15.11.2016r.
Do grona czytelników naszej biblioteki przyjęto uczniów klasy IA, IB.
Na uroczyste przyjęcie pierwszaków do grona czytelników uczniowie klasy IVa i IVb przygotowali
przedstawienie pt.,,Piraci na Książkolandii”. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami zachowania się
w bibliotece, poszanowaniem książek oraz z regulaminem Biblioteki Szkolnej.
Panna Wodna strzegąca brzegów Książkolandii przygotowała zagadki o popularnych postaciach z
bajek, które uczniowie chętnie odgadywali.
Pierwszaki złożyli przyrzeczenie i każdy z nich został pasowany na czytelnika trójzębem Neptuna.
Każdy uczeń postawił ,,paluszkową” pieczątkę przy swoim nazwisku na specjalnie przygotowanej liście,
która wraz z regulaminem bibliotecznym została zawieszona na gazetce w klasie.
Po pasowaniu czytelnicy mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Wybór nie był łatwy !
Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkową zakładkę do książki.
Życzę wszystkim pierwszakom wytrwałości w czytaniu samych ciekawych
książek.
Jubileuszowe Święto Sportu z okazji 150 lat istnienia szkoły w Bystrej Podhalańskiej
Z okazji 150 lat istnienia szkoły w Bystrej Podhalańskiej, dnia 28.10.2016r., odbyło się Jubileuszowe Święto Sportu. Na imprezę zaproszone były władze naszej gminy oraz rodzice. Program imprezy obejmował rozgrywki piłki siatkowej i piłki nożnej, pokazy sportowo – artystyczne oraz zabawy sprawnościowe. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się w barwnym Krakowiaku, uczniowie klas VI wykonali energetyczną „czaczę”, oba tańce pod kierunkiem Pani Ewy Starzak.
Zespół w składzie: Ferdynus Beata, Gałka Wiktoria, Główka Emilia, Kaczmarczyk Aleksandra, Pyrtek Natalia, Siepak Julia, Śliwińska Katarzyna, Sutor Angelika, Budka Patrycja, Dziadkowiec Kacper, Ferdynus Damian, Hajos Kacper, Liszka Jakub, Smętek Szymon, Staszczak Marcin, Stąpor Marcin, Ziembański Filip, Solowski Kamil.
Zespół w składzie: uczniowie klas VI - Marlena Suska, Bartłomiej Bala, Martyna Bachul, Patryk Maciaszek, Magdalena Żurek, Dominik Sarna, Katarzyna Starzec, Damian Sarna, Katarzyna Ciopała, Maciej Porszke, Ewelina Skupień, Julia Chorąży.
Uczennice klas IV i III pod kierunkiem pani Barbary Gierat i pani Grażyny Migas, zaprezentowały piękny i pełen gracji pokaz gimnastyki artystycznej ze wstążkami z elementami akrobatyki.
Zespół w składzie: uczennice klasy IVb - Gabriela Śladewska, Gabriela Hopciaś, Natalia Mikołajczyk, Martyna Migas, Oliwia Tempka, Anna Migas, z klasy IIIb Karina Kulka. Głowy tancerek zdobiły efektowne, warkoczowe koki, które wykonała uczennica klasy II Gim. Julia Tempka.
Kolejny pokaz w wykonaniu naszych uczniów, to synchroniczny, pełen dynamiki układ gimnastyczny pod kierunkiem pani Renaty Strzelińskiej.
Zespół tworzyły uczennice klas VI: Martyna Bachul, Marlena Suska, Katarzyna Starzec, Magdalena Żurek oraz uczeń I klasy Gim. Mateusz Chorąży. Pierwszy turniej to mecz piłki nożnej drużyny Strażaków na uczniów naszej szkoły, który po bardzo zaciętej grze zakończył się rzutami karnymi i wygraną 7:6 dla Strażaków. Drużynę OSP Bystra Podh. reprezentowali: Tomasz Porszke, Dariusz Kulka, Michał Migas, Mateusz Kulka i Marcin Kulka. Drużynę naszej szkoły stanowili uczniowie III klasy gimnazjum: Jacek Sala, Marcin Jaskółka, Szymon Jaskółka, Tomasz Chorąży, Patryk Starzec, Daniel Ciapała.
W turnieju piłki siatkowej naszym gimnazjalistom wysoko postawili poprzeczkę rodzice, wygrywając spotkanie 2:1. Drużyna rodziców w składzie: Tomasz Porszke, Agnieszka Mikołajczyk, Renata Strzelińska, Sławomir Jaromin, Zbigniew Migas, Mateusz Kulka. Gimnazjum reprezentowali: Jakub Radoń, Kinga Trzop, Dominika Zaręba, Piotr Wróbel, Marcin Jaromin, Marcin Morawka.
Całą imprezę oraz oba turnieje prowadził i ekspresyjnie komentował pan Artur Stopiak, zaskakując zawodników ciekawymi i wesołymi zabawami sprawnościowymi. Na uczestników obu turniejów czekały okazałe puchary oraz okolicznościowe pamiątki, które uroczyście wręczyła pani Dyrektor Ewa Stokłosa.
Podczas imprezy uczniowie częstowali przybyłych gości smakołykami, które sami przygotowali z owoców i warzyw. Każda klasa wykonała też plakat o tematyce zdrowego stylu życia oraz zagrzewała zawodników podczas meczu sportowymi okrzykami. W przerwach między meczami odbyły się również tańce integracyjne oraz pokazy cheerleaders.
Grupa cheerleaders w składzie: Zuzanna Migas, Marlena Zembol, Katarzyna Kaczmarczyk, Martyna Harwat, Ilona Blaszyńska. W tym miejscu nauczyciele wychowania fizycznego dziękują Radzie Rodziców, uczniom i ich rodzicom za wszelką pomoc w zorganizowaniu imprezy oraz pani Dyrektor Ewie Stokłosie za to, że możemy się tak pięknie spotykać.
KONKURS POETYCKI "KAŻDY MOŻE BYĆ POETĄ"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim ,,Każdy może być poetą!”
ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI JUBILEUSZU 150-LECIA ISTNIENIA SZKOŁY
w BYSTREJ PODHALAŃSKIEJ1. Cele konkursu:
- popularyzowanie twórczości poetyckiej
- rozwijanie sprawności pisania wierszy
- kształtowanie wśród młodzieży postaw kreatywnych
- odkrywanie młodych talentów
- promocja szkoły
2. Uczestnicy konkursu:
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:
- I kategoria - klasy I – III szkoły podstawowej ,
- II kategoria - klasy IV – VI szkoły podstawowej,
- III kategoria – klasy I-III gimnazjum
- III kategoria – absolwenci i dorośli mieszkańcy
3. Forma wiersza:
- treść dowolna; mile widziane utwory związane tematycznie z jubileuszem szkoły
- prace powinny być opisane na odwrocie drukowanym pismem. Opis powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, ewentualnie klasa
4. Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych.
Konkurs trwa do 2.12.2016 roku. Prace należy składać do nauczycieli jęz. polskiego, p. D Kowalik i p. u Stopiak lub w sekretariacie szkoły.
5. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
Prezentacja wybranych komisyjnie wierszy nastąpi podczas wieczoru poetyckiego , który odbędzie się 29 grudnia 2016 r.
Lista laureatów konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz wywieszona na gazetce szkolnej.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przypomniał najważniejsze momenty historii polski. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny, który zaprezentował repertuar złożony z pieśni patriotycznych towarzyszących Polakom na przełomie wieków.
ŚLUBOWANIE KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dnia 27 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie uświetnili tę uroczystość pięknymi występami. Poprzez wiersze, piosenki wyrażali radość z pójścia do szkoły, prezentowali swoją wiedzę na temat szkoły i ojczyzny. Ślubowali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz rożek obfitości. Oprawą artystyczną oraz dekoracją zajmowały się wychowawczynie P. B .Stokłosa i P. G .Migas. Bardzo aktywnie w organizację uroczystości włączyli się rodzice.
Archiwum Aktualności
- Maj 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Wszystkie